Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

Матеріально-технічне забезпечення

Дата: 20 вересня 2018 о 23:05, Оновлено 12 січня о 10:33

Матеріально — технічне забезпечення Роменського ДНЗ (ясел-садка)№4 «Малятко»

          Приміщення і територія закладу дошкільної  освіти  безпечені для комфортного розвитку, виховання, та праці.  Заклад розміщений в двоповерховому   приміщенні яке збудовано і здано в експлуатацію у вересні 1974 року, є приміщення топкової та сараю. Загальна площа території закладу складає 0,5200 га .  Загальна площа приміщення – 696,8 м2.  У закладі функціонує 6 груп, музично-спортивна зала, національно-патріотична, художньо-естетична  кімната, лабораторія чудес,  методичний  кабінет, кабінет сестри медичної старшої, маніпуляційна, ізолятор, 2 психологічні   кабінети. Ці приміщення оснащені, використовуються у відповідності до нормативних вимог за призначенням та раціонально. Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів  дітей і відповідає їх віковим особливостям.

За останні два роки поновлені малі ігрові форми, пісочниці з кришками на групових майданчиках , які утримуються в належному стані, пофарбовані в яскраві кольори, надійно закріплені.

Будівля дошкільного навчального закладу, територія відповідає Санітарному регламенту для дошкільних навчальних закладів та утримуються в належному стані. Медичний кабінет, харчоблок, пральня знаходяться у належному санітарному стані, забезпечені спеціальним обладнанням.

Медичний блок розташований на І поверсі, складається з трьох приміщень, які використовуються за призначенням, а саме: медичний, маніпуляцій  кабінет  та ізолятор.

Медичний кабінет обладнано меблями:

— книжковою шафою, в якій розміщена література з медичного обслуговування дітей, організації процесу харчування в ЗДО, довідники; зберігаються медичні картки дітей по вікових групах, тут же розміщено папки з матеріалами різного спрямування (харчування дітей, медичне обслуговування, матеріали з лікувально-профілактичної роботи, санітарно-просвітницької роботи, оздоровчої роботи тощо);

— письмовим столом з настільною лампою та канцелярським набором, стільцями, кріслами та іншими меблями для зручності роботи сестри медичної з персоналом та батьками.

Процедурний кабінет оснащено холодильником для зберігання ліків, шафою аптечною (2шт.) для медичних препаратів, кушеткою, столом медичним, кварцевою лампою, з проточною холодною і гарячою водою. Оснащення кабінету відповідає вимогам табелю оснащення кабінетів тимчасових щеплень. Процедурний кабінет забезпечено медичними препаратами у відповідності до «Переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення у медичному кабінеті дошкільного навчального закладу для надання невідкладної медичної допомоги, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі». В цьому ж приміщенні розташовано ростомір, медичні ваги для зважування дітей та холодильник для зберігання добових проб. Окремою кімнатою з ліжком  є ізолятор.

Приміщення харчоблоку дошкільного закладу Роменського ДНЗ № 4 відповідає вимогам «Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів » , затвердженому МОЗ України від 24.03.2016 року № 234 : розташоване на І поверсі, має вихід на вулицю. До складу харчоблоку входять: гарячий цех, цех обробки сирої продукції, приміщення для холодильного обладнання, для зберігання продуктів та роздягальна. Харчоблок, допоміжні приміщення, все обладнання відповідають санітарно – гігієнічним вимогам, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (зі змінами), затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 26.02.2013 р.№ 202/165. Гарячий цех оснащено: електричною плитою (1шт.), жарочною шафою (1 шт.), електросковородою (1шт.), електрокотлом (1шт.), електром’ясорубкою (1 шт.), електронними та механічними вагами (2 шт.). Вага щорічно повіряється. Все обладнання в робочому стані, своєчасно проходить перевірку спеціалістами, ремонт та повірку. Для миття кухонного посуду, первинної обробки овочів виділені окремі частини кухні, відокремлені перегородками та оснащені промаркованими металевими столами, металевими мийками з нержавіючої сталі для миття та обробки сирої продукції. В приміщенні для холодильного обладнання розташована морозильна камера, холодильна шафа та два холодильники для зберігання продуктів і продовольчої сировини. Все холодильне обладнання промарковане, використовується за призначенням, оснащено термометрами для контролю температурного режиму при зберіганні продуктів харчування. В цьому ж приміщені розташовані стелажі для кухонного посуду.

            Харчоблок забезпечено достатньою кількістю кухонного посуду, інвентарю, який промарковано та використовується за призначенням. Посуд виготовлений з нержавіючої сталі та з алюмінію, у відповідності до санітарних норм та зберігається на стелажах. В 2016 році (за позабюджетні кошти) зроблено косметичний ремонт в приміщенні для зберігання продуктів та роздягальній, замінено двері (видача ). Придбано холодильник та кухонний посуд в достатній кількості (за позабюджетні кошти). Всі інженерні системи харчоблоку — каналізаційна, вентиляційна, електрична та система водопостачання в робочому стані, щорічно та за необхідності проводиться ревізія каналізаційної та вентиляційної систем. Санітарний стан харчоблоку відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Генеральне та щоденне прибирання проводиться за встановленим графіком, з миючими засобами, які внесені до єдиного реєстру МОЗ України та мають позитивний висновок Державної санітарно-епідеміологічної експертизи МОЗ України (сертифікати в наявності).

             Овочесховище знаходиться в окремій будівлі, його облаштування відповідає вимогам Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів. Овочесховище оснащене стелажами для зберігання овочів та фруктів, на яких розташовані ємності з овочами, вагами для зважування овочів. Овочесховище має два відділення, що є зручним для розташування овочів за строками реалізації та дотримання «товарного сусідства». Комора оснащена: вагами, для зважування продуктів при видачі на харчоблок; стелажами, на яких зберігаються в ємностях олія, печиво, чай, консерви, тощо; трапикам, на яких розміщено мішки з борошном, крупами та цукром.

             Оформлення групових приміщень, кабінетів, зали є педагогічно доцільним, відповідає естетичним та педагогічним вимогам. Групові кімнати, коридори, музично – спортивна зала світлих кольорових відтінків, підібрані декоративні сучасні елементи для оформлення інтер’єру. У холах та коридорах розташовані стенди, що розкривають напрямки роботи закладу, виставки малюнків, фотовиставки, розміщені інформаційні куточки. До складу групових кімнат входять: роздягальня, спальна кімната, туалетна кімната. Меблі як групових, так і спальних кімнат, відповідають фізіологічним особливостям вихованців, ігрові зони обладнані згідно віку дітей та програмових вимог.

Велика увага  приділяється озелененню дошкільного закладу. Щороку досаджуються нові дерева та кущі, висаджуються квіти на квітниках, по периметру будівлі та на ігрових майданчиках. Кожна група має окремий майданчик із зеленими насадженнями, тіньовий навіс та ігрове обладнання. На даний час працює за призначенням 6 ігрових майданчиків, відповідно кількості працюючих груп, 3/4 площі майданчиків вкрито травою, що забезпечує комфортне перебування дітей  на ділянці в теплу пору року. Крім цього на ділянці закладу є спортивний майданчик, обладнаний малими спортивними формами. На початку навчального року все ігрове обладнання майданчиків випробується на міцність,  про що  складаються відповідні акти.

Забезпечення дошкільного закладу ігровим, спортивним, наочно-дидактичним матеріалом, навчальними посібниками, психолого-педагогічною та методичною літературою здійснюється у відповідності до вимог Типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок дошкільного навчального закладу (друге видання, доповнене), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11.09.2002 № 509.

Забезпечення закладу технічними засобами навчання.

Всі технічні засоби знаходяться у вільному доступі для педагогів та використовуються в роботі, їх застосування роблять процес пізнання цікавим, творчим, яскравим як для дітей, так і для педагогів.

Комп’ютери і ноутбуки дошкільного закладу підключені до системи Інтернет. В закладі наявна Wi-Fi зона.

Найменування ТЗН

Група №1

Група №2

Група № 3

Група №4

Група №5

Група №6

Музично – спортивна зала

Кабінет завідувача

Кабінет вихователя-методиста

Кабінет практичного психолога

Мультимедійний проєктор

1

Комп’ютер

1

1

1

Ноутбук

1

1

1

1

Акустична колонка

1

1

1

1

1

1

1

Музичний центр

2

Принтер

-

1

Роутер

1

Фотоапарат

1

Музично – спортивна зала є осередком естетичного та фізичного виховання дошкільників, у ній щодня, відповідно до розкладу, проходять музичні та фізкультурні заняття в усіх вікових групах, а також відбуваються свята, розваги, театральні вистави. Спортивне обладнання щороку обов’язково тестується, складається акт і при відповідності всім заходам безпеки, продовжує використовуватись у роботі. Музично – спортивна зала та групові приміщення дошкільного навчального закладу забезпечені спортивним обладнанням та інвентарем на 65 % (за браком фінансування), а саме:

 

 

Спортивне обладнання

музично – спортивна зала

групові приміщення

1.

гімнастична стінка

1

2.

драбина приставна з гачками

1

-

3.

дошка ребриста

2шт.

7шт

4.

лава гімнастична

2

-

5.

дуга для підлізання: (висота 60 см)

3 шт.

2 шт

6.

куб: висота 15 см,20 см,25 см.

15 шт

20 шт

7

8

9.

10.

обладнання для стрибків у висоту (стійки, шнур з вантажем на кінцях, гумова доріжка)

ігровий посібник  «Спанчбоб»

 ігровий посібник «Сніговик»

1компл.

1 шт

       2 шт.

-

11

 кільця баскетбольні з сіткою

2шт.

12

канат для вправ на підлозі

2  шт.

13

мат гімнастичний (розмір 1,5 х 2 м)

2 шт.

14

доріжка масажна

3 шт

16 шт

15

Карімати

15 шт.

16

нестандартне обладнання

компл.

в кожній групі

17

М’ячі - футбольні, волейбольні, баскетбольні

по 2 шт.кожного

6 шт.

18

Степи

20 шт.

  •       

Спорядження та іграшки

19

фітболи

6 шт.

6 шт.

20

обруч

15шт.

32 шт

21

палиця гімнастична пластмасова (довжина 60 см)

30шт.

32 шт

23

шнур( довжина 10 м)

1

6 шт

24

скакалка

10

40 шт

25

мішечок з піском для метання (150 — 200 г)

20шт.

5 комплектів

26

прапорець для фізичних вправ

40шт.

8 комплектів

27

стрічка на кільці (довжина 40 — 50 см)

40шт.

8 комплектів

28

кубик пластмасовий (висота 5 — 7 см)

40шт.

8 комплектів

29

хусточка

40

8 комплектів

30

брязкальце

30

8 комплектів

Приладдя

31

секундомір

1шт.

32

свисток

1шт.

33

термометр для вимірювання t° повітря

1шт.

34

корзина для м’ячів

2шт.

12шт

35

стійка для палиць

3шт.

4 шт

36

тара для мішечків з піском

1шт.

4 шт

Інструменти музичні

37

фортепіано

1

1

38

бубон: великий

2

39

Клавеси

14

 20 шт.

Моделі, іграшки

40

дитячі музичні іграшкові інструменти озвучені

10шт

6 комплектів

41

музичні іграшки озвучені

10шт

6 комплектів

Приладдя та інвентар

42

костюми та деталі до них

-

в кожній віковій групі

43

ширма (висота до 2 м)

1шт.

1 шт

44

ширма настільна

4 шт.

45

елементи декорацій

46

різновиди театру

4 наб.

6 комплектів

47

48

Аудіо тека

Посібник «Музичний куб»

1

1

в кожній віковій групі

Для проведення роботи з дітьми широко використовуються технічні засоби: акустична система,  магнітофони, музичний центр, відеопроектор, мультимедійна дошка. Основним інструментом, який використовується під час занять є фортепіано.

Згідно типового проекту ЗДО в кожній віковій групі є  приймальні кімнати з індивідуальними шафами для одягу дітей та полицями для взуття; ігрові кімнати з набором меблів, та осередками предметного розвивально – ігрового середовища, спальні та санітарно-побутові приміщення. Всі приміщення групових кімнат в повній мірі відповідають санітарним, педагогічним, естетичним вимогам. Всі групові приміщення обладнано ростовими меблями, сантехнікою, незабороненим технічним обладнанням, а також наочно-дидактичними посібниками, художньою літературою, спортивним обладнанням, іграшками, тощо.

Забезпечення музично — спортивної зали, групових приміщень обладнанням відповідають Примірному переліку ігрового та навчально — дидактичного обладнання для ЗДО на оптимальному рівні. Оформлення групових приміщень для дітей, зали, коридорів є педагогічно доцільним, відповідає естетичним та педагогічним вимогам. При організації та облаштуванні життєвого простору у групових приміщеннях, педагогами враховується його значимість для становлення особистості дитини, формування її смакових уподобань. Для забезпечення потреби дітей варіативно використовувати простір, виявляти свої інтереси, вихователі постійно трансформують оснащення центрів розвитку: ігрового, самостійної художньої діяльності, літературно-театрального, пошуково-дослідницького, тощо. При оформленні приміщень педагогами враховано вимоги відповідності предметно-розвивального середовища віковим особливостям вихованців. Змістовне та естетичне оформлення групових приміщень, спальних кімнат, роздягалень – є однією з складових розвитку естетичних почуттів, естетичних оцінок та естетичного ставлення до оточуючого. В кольоровій гаммі приміщень для дітей використані теплі та спокійні тони. Цікаві конструкції дитячих меблів, меблів в ігрових, навчальних та природничих центрах створюють єдиний ансамбль, який органічно вписується в загальний стиль оформлення ДНЗ. Забезпечення дошкільного закладу сучасними навчально-наочними посібниками та іграшками здійснюється відповідно до Примірного переліку ігрового та навчально — дидактичного обладнання для ЗДО, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 19 грудня 2017 року № 1633 за рахунок додаткових джерел фінансування.

Педагогічний колектив закладу працює над подальшим вдосконаленням навчально-матеріального забезпечення ЗДО. Особливий акцент при цьому зроблено на залучення додаткових джерел фінансування (благодійна батьківська допомога, спонсорські кошти, тощо); на забезпечення індивідуально-особистісного зростання кожної дитини через індивідуалізацію та диференціацію навчального матеріалу. Створена на сьогодні навчально-матеріальна база дошкільного закладу в відповідає вимогам Державного стандарту – Базовому компоненту дошкільної освіти (нова редакція). Кожна група ЗДО забезпечена сучасними наочними та дидактичними посібниками. Формуванню та розвитку ключових компетентностей дошкільників допомагають сформовані в кожній групі центри розвитку, в яких створені сприятливі умови для всіх видів ігрової, навчальної, пошуково-дослідницької, фізкультурно-оздоровчої, художньо-естетичної та трудової діяльності дітей. Для створення оптимального розвивального простору педагогічні працівники підібрали різне обладнання, продумали його оптимальне розміщення та кількість. Ігрові осередки займають центральне місце у групових приміщеннях. Вони передбачають осередки сюжетно – рольових ігор, осередки театралізованих ігор та осередки дидактичних ігор. Педагоги забезпечили обладнання та ігровий матеріал для наступ них сюжетно – рольових ігор : «Сім’я», «Дитячий садок», «Лікарня», «Магазин», «Пошта», «Перукарня», «Ательє», «Будівельники», «Дорожній рух», «Моряки», «Ферма», «Зоопарк», «Школа», «Бібліотека». Осередки театралізованої діяльності містять різні види театрів, елементи декорацій, атрибути для ігор — драматизацій, костюми та їх елементи, ширми. Кожна група забезпечена достатньою кількістю фабричних та саморобних настільно-друкованих ігор.

Прикрасою кожної групи є природознавчий осередок, де розміщені постійні та сезонні об’єкти природи: кімнатні рослини, акваріуми з рибками, обладнання для догляду за рослинами та тваринами, календарі природи, фотоальбоми, макети, фотографії. Особливу увагу педагоги приділяють забезпеченню природознавчих осередків обладнанням для експериментів з водою, камінням, повітрям, піском (ємкості різного розміру, збільшувальне скло, магніти, фільтри, предмети з різними властивостями).

Функціонування бібліотечного осередку спрямоване на роботу дітей з книгою, в ньому знаходяться полички з книгами, ілюстрації, портрети класиків, влаштовуються тематичні виставки до Міжнародного дня рідної мови, Шевченківських днів тощо. В групах старшого дошкільного віку бібліотечний осередок доповнюється сюжетно – рольовою грою «Бібліотека».

В групах для дітей раннього та молодшого дошкільного віку організовано осередки сенсорних маніпулятивних дій, які забезпечують розвиток інтелектуальних здібностей та моторики рук, формують вміння виконувати мислиннєві  операції. Тут в достатній кількості розміщені пірамідки, ігри — втулки, шнурівки, ігри на загвинчування, нанизування, геометричні та силуетні лото. В групах середнього та старшого дошкільного віку осередок сенсорних маніпулятивних дій поповнюється різними видами логічних ігор (квадрат Воскобовича, кубіки Нікітина, лабіринти, ребуси,  палички Кюзенера ) а також наборами цифр, знаків, букв, геометричних фігур), абетками, перфокартами.

З метою формування національних почуттів, патріотизму, любові до рідного краю в групах облаштовано етнографічні осередки, в яких розміщені предмети української державної та національної символіки, традиційні українські іграшки, вироби декоративно-вжиткового мистецтва, ляльки в українському вбранні, тематичні альбоми. До Великодніх та Різдвяних світ в ентографічних осередках організовуються виставки дитячих робіт.

Осередки образотворчої мають на меті розвиток тактильних відчуттів, творчих здібностей, уяви, спонукання до експериментування з кольором та матеріалом, виховання емоційного світосприйняття. Вони наповнені різноманітним матеріалом для образотворчої діяльності, зразками робіт з малювання, аплікації, ліплення, конструювання, альбомами з репродукціями картин, природнім матеріалом та відходами екологічно чистого побутового матеріалу, книжками — розмальовками

Функціонування музичних осередків спрямоване на розвиток емоційного відгуку на музику, інтересу до світу музики, бажання створювати власні мелодії. В цих осередках педагоги зібрали музичні іграшки, музично — дидактичні ігри, музичні інструменти, магнітофони.

В будівельних осередках розміщено різноманітний будівельний матеріал (настільний, тематичний, пазовий, гвинтовий), конструктори «Лего».

Обов’язковим в кожній групі є осередок рухової активності, який укомплектований гімнастичною драбиною, ребристою дошкою, масажними доріжками, обладнанням для проведення ранкової гімнастики та гімнастики після денного сну, атрибутами до рухливих та спортивних ігор. Дошкільнята мають змогу задовільнити свою рухову активність, стимулюється прагнення дітей вести здоровий спосіб життя.

В осередку чергування розміщено екрани чергування та обладнання для чергових.

Забезпеченість рекомендованими навчальними посібниками та іграшками складає 75 % .

 Окрім зазначених осередків в групах до послуг дітей в закладі облаштована «Кімната національно-патріотичного виховання», де зосереджені атрибути для формування  соціально-грамадянської компетентності. В наявності - українська піч, глиняні вироби, макет подвір’я,  вишиванки, рушники, колиска, лави. В кімнаті знаходиться багато дидактичного та довідково-інформаційного матеріалу, зразки  народних промислів, леп буки, народні ігри, ляльки-мотанки. На окремій книжковій   полиці  зберігається  портрети та матеріали  відомих українських поетів. Також  виокремлено місце для експозиції фотовиставки героїв сучасності та подій українсько-російської війни.

 В закладі створено художньо-естетична кімната. В якій  розміщені  портрети відомих українських художників представлені їх картини. В даній кімнаті розміщуються  тематичні  постійно діячі виставки,    виставка виробів з покидькового матеріалу. Зібрані матеріали для  образотворчого мистецтва вихованців.

Родзинкою закладу є «Кімната космосу» та «Лабораторія чудес», в якій розміщені численні матеріали для  пошуково-дослідницької діяльності дітей, знаходяться макети планет, ракета, космонавт, багато дидактичних ігор та довідково-інформаційної літератури.

     Одне із найважливіших завдань  закладу  дошкільної освіти у воєнний час – це створити безпечні умови для організації освітнього процесу та перебуваннях дітей у закладі.  Нажаль в закладі відсутнє укриття проте за результатами  проведеного огляду комісією з  питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийняте рішення про використання підвального приміщення в  ЗОШ №5, відстань до якої не перевищує 150 метрів.  Тому  для його облаштування проведено багато роботи. Колектив закладу  зумів облаштувати укриття в  не тільки з дотриманням вимог безпеки, а й попрацював над тим, щоб місця перебування дітей під час спрацювання тривожних сирен були привабливими для дітей, мали яскраві кольори, були прийнятні для проведення з дітьми певних форм освітньої діяльності. Тому в укритті облаштовані куточки різного спрямування: фізкультурно-оздоровчі, мистецькі, навчальні. Укриття  ДНЗ №4 «Малятко» розраховано згідно плану  на 80 осіб. Приміщення  укриття максимально наближене до комфортних умов перебування дітей. Визначені місця перебування дітей в укритті для освітньої діяльності, місце для сну, для приймання їжі із дотриманням  санітарно-гігієнічних вимог.

Таким чином, в закладі створені  всі умови для   комфортної  та ефективної діяльності всіх учасників   освітнього процесу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.