Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

Аналіз діяльності ЗДО за 2022\2023 навчальний рік

Дата: 15 січня о 10:51, Оновлено вчора о 10:45

АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ЗДО ЗА МИНУЛИЙ 2023 \2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

З ВИЗНАЧЕННЯМ РІЧНИХ ЗАВДАНЬ НА 2024 \2025 Н.Р.

 Роменський ДНЗ  (ясла-садок) №4 «Малятко»Роменської міської ради Сумської області  у своїй діяльності  керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про  дошкільну освіту»  Положенням  про  заклад  дошкільної освіти,  іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

Дата відкриття: листопад 1974р. Організаційно-правова форма  -  комунальна організація (установа, заклад).

Юридична адреса Роменського  ДНЗ  (ясла-садок) №4 «Малятко» Роменської міської ради Сумської області : вул.Прокопенка буд. 68, м. Ромни, Сумська область, 42001.

        Телефон  (05448) 3-10-89

 E-mail: dnz4malyatko@ukr.net       

  Код  ЄДРПОУ 34608218

Мова освітнього процесу та мова повсякденного спілкування у   ЗДО є українська.

Режим роботи: заклад працює за п’ятиденним режимом роботи,  6 груп з 10,5 годинним перебуванням дітей.

Діяльність Роменського ДНЗ №4 «Малятко»  у 2023/2024 навчальному році, освітня та методична робота були спрямовані на реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»,  конкретизованих у Програмі розвитку ЗДО, освітній програмі закладу та у Плані роботи на навчальний рік,  на забезпечення безпечного освітнього простору в ЗДО в умовах воєнного стану та карантину, якості освітньої діяльності, підвищення фахового рівня педагогічних працівників, зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази закладу.

В період воєнного стану у закладі були створені максимально безпечні умови для вихованців та працівників відповідно до Постанов Головного державного санітарного лікаря України, КМУ, МОН, МОЗ та ДСНС. 

Роменський  ДНЗ №4 «Малятко» розміщений у типовій двохповерховій будівлі, загальна площа приміщеня – 696,8 м2.  У закладі функціонує 6 групових  кімнат, музично-спортивна зала, національно-патріотична, художньо-естетична  кімната, лабораторія чудес,  методичний  кабінет, кабінет сестри медичної старшої, маніпуляційна, ізолятор, 2 психологічні   кабінети.

Ліцензований обсяг закладу – 96 вихованців.

Кількість вихованців в 2023\2024 на кінець   навчального року становила – 102 чол.

Описание: Название: Показники відвідування дітьми ЗДО у 2015-2018 р.р.

Укомплектованість груп проведена згідно з віком дітей, відповідає потребами та  урахуванням запитів батьків. Групові приміщення складаються з  ігрових  кімнат, спалень, санвузлів, роздягалень.

Кадрове забезпечення в ЗДО проводиться у відповідності до типових штатів. У 2023/2024 навчальному році  колектив закладу  створював сприятливі умови для розвитку, виховання і навчання дітей. Освітній простір ЗДО організовувався з дотриманням максимальної безпеки всіх учасників освітнього процесу. Освітню діяльність колектив ЗДО здійснював на основі розробленого Плану роботи на навчальний рік і літній період. Працівники забезпечували зміст дошкільної освіти відповідно до БКДО, вимог освітньої програми закладу, складеної на основі програми розвитку дітей дошкільного віку від двох до шести років «Я у Світі» та адаптований до інших діючих комплексних програм, використовуючи навчально-методичні посібники, затверджені в установленому порядку Міністерством освіти і науки. Усі завдання протягом навчального року намагалися реалізовувати у тісній співпраці із батьками дітей.

Освітню роботу у ЗДО організовано з урахуванням надолуження освітніх втрат:

  • здійснювалася підтримка дітей дошкільного віку, їх інтеграція та адаптація до освітнього процесу в ЗДО в умовах дії правового режиму воєнного стану;
  • організовано надавалася психологічна допомогу учасникам освітнього процесу;
  • здійснювалася підтримка педагогів ЗДО, розвиток їхньої професійної компетентності у надолуженні знань щодо дій в умовах правового режиму воєнного стану.

Матеріально-технічний стан  групових приміщень відповідає нормам санітарно-гігієнічного забезпечення. Групи укомплектовані м’яким і твердим інвентарем.  У період воєнного стану проведені лише косметичні ремонти приміщень. Кожна дитина індивідуально забезпечена: меблями, постільною білизною, рушниками. Кухонний посуд для отримання страв з харчоблоку відповідає вимогам інструкції з організації харчування. Столовий посуд для харчування дітей у групах забезпечений у достатній кількості, естетичний, в хорошому стані.   Посуд, меблі, постільна білизна, рушники марковані згідно санітарно-гігієнічних вимог. Достатньо інвентарю для прибирання приміщень, який маркований та правильно зберігається. 

Заклад підключений до мережі Інтернет та забезпечений технічними засобами навчання: компютерами, ноутбуками, принтерами, ксероксами, мультимедійним компютерним проєктором з екраном, музичними центрами, цифровим фотоапаратом.

 Будівля розташована на окремій земельній ділянці загальною  площею  0,5200 га.  Територія впорядкована, огороджена, озеленена, обладнана необхідними спорудами. На території розміщені: дитячі ігрові майданчики, фізкультурний майданчик, городні ділянки, фруктовий сад. Обладнання на майданчиках відповідає росту і віку дітей, надійно і стійко закріплене. Наявні акти обстеження фізкультурного та іншого ігрового обладнання для безпечного використання в роботі з дітьми. 

В закладі загальна кількість працівників   складає  32 чоловіки. 

 З них :

  • педагогічний персонал – 15;
  • обслуговуючий персонал – 17.

Рівень педагогів за стажем педагогічної діяльності

42% - більше 20 років

8% - 1-5 років.

29% - 5-10 років.

21% -  10-20 років.

Атестація педагогічних працівників у закладі проводиться відповідно до ст.54 Закону України «Про освіту», р.6. ст.30 Закону України «Про дошкільну освіту» та  Типового  положення  про  атестацію   педагогічних працівників, затвердженого Міністерством освіти і науки України від 09.09.2022 року, згідно перспективного плану на 5 років у зазначені терміни. Усі документи до організації і проведенню атестації ведуться і оформляються згідно з установленими термінами.  Адміністрацією закладу надавалась  значна методична допомога в організації атестації  педагогам, але своєї атестаційної комісії в закладі не було створено через недостатню кількість педагогічних працівників. Тому педагоги закладу атестувалися комісією ІІ рівня.

Упродовж  навчального року згідно перспективного плану  1 педагог   –  Сіняєва Л.В., встановила кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»,  інструктор з фізкультури  Нероєнко Є.В. встановила кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії». 

Протягом  навчального  року підвищила  свій  професійний  рівень  на  курсах  при  СОІППО    у 2023 році – Сіняєва Л.В., Некроєнко Є.В. у 2024 році - Третьякова О.В. та Смаль Н.М. , Нагорняк О.В., Загурська К.О.

З програмно-методичного забезпечення освітнього процесу у поточному році  заклад дошкільної освіти  керувався Переліком навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2023\2024 навчальному році, що розміщений на сайтах Міністерства освіти  і  науки  України  (www.mon.gov.ua),  Інституту  інноваційних  технологій  і змісту  освіти  (www.iitzo.gov.ua).  Педагогічні  працівники  протягом  року відстежували  оперативну  інформацію  про  нові  програми,  посібники  та  іншу навчальну літературу, рекомендовану Міністерством для застосування в освітній роботі  з  дітьми,  публікації  у  фахових  періодичних  виданнях  та  на  зазначених вище сайтах.

Упродовж  2023\2024  навчального року освітній  процес закладу дошкільної  освіти був спрямований на вирішення таких завдань:

1.Формувати в дітей основи громадянськості завдяки участі в проєктній діяльності громадянсько-патріотичного змісту.

2. Забезпечити виконання вимог щодо особливостей організації освітнього процесу в ЗДО в умовах воєнного стану,  створення умов для здобуття освіти та педагогічної діяльності.

3.Формувати природничо-екологічну компетентність дошкільників з навичками, що орієнтовані на сталий розвиток. 

4.Провести самооцінювання діяльності закладу за напрямом оцінювання «Здобувачі дошкільної освіти (освітній процес і компетентність дітей)».

           Освітню діяльність колектив ЗДО здійснював на основі розробленого Плану роботи на навчальний рік і літній період. Працівники забезпечували зміст дошкільної освіти відповідно до БКДО, вимог освітньої програми закладу, складеної на основі програми розвитку дітей дошкільного віку від двох до шести років «Я у Світі», використовуючи навчально-методичні посібники, затверджені в установленому порядку Міністерством освіти і науки. Усі завдання протягом навчального року намагалися реалізовувати у тісній співпраці з батьками дітей.                

     Впродовж 2023-2024 навчального року було проведено чотири планових  педагогічні ради. На  яких розглядалися актуальні питання, зокрема:

- «Пріоритетні напрямки діяльності педколективу в умовах сьогодення» ( 01.09.2023)

- «Формування  екологічно доцільної поведінки  дошкільників в контексті освіти сталого розвитку»  (19.10.2023)

- «Національно-патріотичне виховання як засіб формування соціально-громадянської компетентності дошкільників» (22.02.2024)

- «Підсумки та перспективи розвитку  освітньої діяльності ЗДО» (27.05.2024)

З метою ефективного та якісного забезпечення освітнього процесу в ЗДО організовано та проведено Методичний інтелектуальний квест «Освіта для сталого розвитку – майбутнє, якого ми прагнемо» ( 09.10.2023) Метою якого є  підготовка педагогів до роботи в умовах впровадження освіти для сталого розвитку; формувати вміння моделювати й реалізувати завдання сталого розвитку; підвищення мотивації професійної діяльності учасників, їх соціальної та пізнавальної активності; розвивати творчі здібності; набуття досвіду колективної діяльності, взаємної поваги, підтримки, співпраці. Залучити педагогів до обговорення питань, пов’язаних з освітою для сталого розвитку. Спонукати дотримуватися сталого способу життя та навчати цього дошкільника. Цікавим та змістовним було семінарське заняття для вихователів "Розвиток соціальної компетентності дошкільників" (14.12.2024)  Мета: актуалізація знань педагогів про поняття «соціалізація», «соціальна компетентність». З’ясування чинників, які впливають на розвиток соціальної компетентності дошкільників, визначення умов успішної соціалізації дитини в сім'ї та дошкільному закладі, розвиток ефективного спілкування з дітьми. Формування навичок комунікативної компетентності та групової взаємодії. Обмін досвідом з використання вправ та ігор на формування соціально-комунікативних навичок.   В тандемі з практичним психологом вихователь-методист провели психолого-педагогічний тренінг «Психологічне розвантаження педагогів в умовах війни» (15.01.2024) Мета: зарадити появі і прогресуванню тривожності педагогів  в умовах війни та допомогти їм психологічно розвантажитися,розвивати вміння знаходити шляхи подолання стресових ситуацій та інших несприятливих емоційних станів.

               Змістовно  та   цікаво проходили музичні свята  та розваги осіннього,  зимового  та весняного циклу. Всі заходи адаптовано до сучасних вимог та адаптовані до нового календаря  свят.

 Традиційно вихованці старших груп  проводили осінні ярмарки, кошти зібрані на яких були скеровані на потреби ЗСУ.

            Протягом 2023-2024 навчального року заклад брав активну участь в місцевих, обласних та Всеукраїнських конкурсах, проєктах. Слід відмітити участь в Всеукраїнському проекті "Наземні пригоди Марсика" Вихованець закладу отримав комплект книжок "Веселі пригоди Бровка та Мурчика" Підготувала вихователь Лазоренко Т.В. Педагоги закладу активно брали участь у Всеукраїнському конкурсі для вихователів "Гратися і не боятися". За результатами - 2 переможці  Седлецька Н.А., Мельникова О.М.    Педагоги отримали великі бокси з дитячими іграми. В травні 2024 року заклад отримав   перемогу в конкурсі найактивніший заклад дошкільної освіти в рамках Всесвітнього тижня грошей . Отримали кубок переможця та сертифікат на 7 000 грн для  придбання книг з фінансової грамотності.  Вихователь Смаль Н.М. зайняла Імісце в міському етапі конкурсу «Світ дошкілля» в номінації   « Сучасні практики реалізації змісту освітнього напрямку «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» (інваріативний складник) Базового компоненту дошкільної освіти»»

 В грудні  2023 року  вихователь-методист Плахтій О.М. та вихователь Сіняєва Л.В. отримали диплом переможця ІІІ ступеня науково- освітньої виставки "Інноваційні стратегії інформатизації освіти в номінації "Дошкільна медіа освіта".

            Протягом року в ЗДО  проходили різноманітні тематичні тижні  Тиждень «16 днів проти насильства»            (Листопад-грудень,  2023 р.), Тиждень  безпеки життєдіяльності (жовтень 2023 , квітень  2024), Тиждень толерантності ( листопад, 2023 р.) Тиждень дорожного руху ( квітень 2024 р.),тиждень  зимових розваг (04-08.01.2023, ) тиждень  Психології    ( квітень 2024).

       Педагогічні працівники закладу активно використовують в своїй роботі інноваційні технології – Седлецька Н.А. «Палички Кьюзенера», Смаль Н.М. блоки Дьєниша, Лазоренко Т.В. – кубики Нікітіних, Рудак М.М. – «Хор рук» Т.Боровик, Некроєнко Є.В. –«Казвова фізкультура» Єфименка, Нагорняк О.В. –«Психолого-педагогічне проєктування »

Упродовж 2023/2024 навчального року проводився процес розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у Роменському ДНЗ відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти та для перевірки якісної реалізації  програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»  здійснено вивчення стану організації освітнього процесу:

  • Про результати тематичного  вивчення «Стан роботи з патріотичного виховання» (лютий 2024, група « Веселка», «Лісова казка»);
  • Про результати тематичного  вивчення стану освітньої  роботи з екологічного виховання.истопад 2023, група «Сонечко», «Ромашка»);
  • Комплексне вивчення    організації життєдіяльності в групах раннього віку «Іграшки», «Вінні Пух».

       В закладі в жовтні та  квітні  з метою проведення обстеження рівня засвоєння програмового матеріалу дошкільниками відповідно до освітніх ліній Базового компоненту вихователями та спеціалістами нашого дошкільного закладу було проведено діагностичні дослідження щодо оцінки досягнень дітей дошкільного віку життєвих компетентностей.

Моніторинг відстеження рівня життєвих досягнень вихованців

ДНЗ № 4 за    2023-2024 н.р.

Вікова

група

К-ть дітей

Рівні розвитку

Освітні лінії                

Дитина в соціумі

Особистість дитини

Дитина у природному довкіллі

Дитина у світі мистецтва

Дитина в сенс-пізн просторі

Гра дитини

Мовлення дитини

Поч.

року

Кін. року

Поч.

року

Кін. року

Поч.

року

Кін. року

Поч.

року

Кін. року

Поч.

року

Кін. року

Поч.

року

Кін. року

Поч.

року

Кін. року

3 р.ж. Вінні-Пух

9

Високий

4

5

5

7

1

4

1

5

4

5

4

7

4

5

Достатній

2

3

3

3

5

3

5

4

2

4

2

3

1

2

Середній

2

2

1

0

3

3

2

1

3

1

3

0

3

3

Початковий

1

0

0

0

0

0

1

0

0

0

0

0

1

0

3 р. ж. «Іграшки»

12

Високий

0

1

0

1

2

2

2

2

3

4

4

5

3

4

Достатній

6

8

6

7

5

6

3

7

5

5

5

6

3

6

Середній

4

3

5

3

4

4

4

3

2

2

3

1

5

1

Початковий

2

0

1

1

1

0

3

0

2

1

0

0

1

1

4р.ж. «Лісова казка»

15

14

Високий

1

3

1

6

0

2

2

4

1

5

5

12

0

4

Достатній

7

11

8

5

4

7

7

6

1

9

5

2

4

6

Середній

4

0

6

3

10

5

6

4

7

0

4

0

9

4

Початковий

3

0

0

0

1

0

0

0

6

0

0

0

2

0

5 р. ж . «Веселка»

18

Високий

4

9

8

8

5

11

3

11

1

6

1

12

5

4

Достатній

14

7

10

8

12

6

10

6

6

10

14

5

8

10

Середній

0

0

0

1

1

0

4

0

11

1

3

0

5

3

Початковий

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

6р. ж. Ромашка»

13

Високий

1

3

0

2

0

1

0

4

2

4

1

3

0

2

Достатній

9

7

9

9

3

7

11

8

8

7

9

7

3

6

Середній

3

2

4

1

10

4

2

0

3

1

3

2

10

4

Початковий

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

6 р. ж. «Сонечко»

19

19

Високий

7

7

2

8

10

7

0

7

0

6

2

1

0

8

Достатній

9

9

11

11

6

10

11

10

9

9

17

17

12

9

Середній

3

3

6

1

3

2

7

2

5

4

10

1

6

2

Початковий

0

0

0

0

0

0

1

0

5

0

0

1

0

      

  Зі зведеної таблиці результатів моніторингу видно, що найбільш сформованими у старших дошкільників є компетентності за освітніми напрямами: «Гра дитини» та «Дитина в соціумі»; менш сформованими є компетентності за освітніми напрямами: «Дитина в природньому довкіллі» та «Особистість дитини». Варто докладати максимум зусиль вирішенню завдань освітніх напрямів: «Мовлення дитини» (оскільки ще є багато дітей з вадами мовлення).

   Відповідно до Законів України «Про освіту» та «Про дошкільну освіту» щодо обов’язкового виконання Базового компонента дошкільної освіти та вимог освітньої програми; «Порядку проведення моніторингу якості освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 16 січня 2020 року № 54, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2020 року за №154/34437; наказу ДСЯОУ «Про затвердження методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти» від 30.11.2020 № 01-11/71; Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти у Роменському  ДНЗ (ясла-садок)№4 «Малятко» Роменської міської ради, затвердженого наказом  завідувача  закладу від  29 листопада  2021 року № 52 о/д; Плану роботи ЗДО на 2023/2024 навчальний рік; наказів  завідувача : від 13.05.2024 № 15 о/д «Про  підготовку  та проведення педагогічної ради» з метою забезпечення внутрішнього контролю за діяльністю педагогічних працівників, якістю освітнього процесу з дітьми та визначення його результативності, оцінки динаміки розвитку та сформованості життєвої компетентності дошкільників у старших групах  та паралельно в інших вікових групах було здійснено підсумкове вивчення «Внутрішній моніторинг якості освітніх та управлінських процесів у ЗДО»,  яке тривало з 22 квітня по 17 травня 2024 року з урахуванням особливостей діяльності закладу в умовах воєнного стану. У цей період проводився також заключний етап самооцінювання діяльності ЗДО за напрямом «Здобувачі дошкільної освіти» (реалізація завдань проєкту №2 «Здобувачі дошкільної освіти. Освітній процес та компетентність дітей»).

             Мета вивчення та самооцінювання - проаналізувати роботу педагогічних працівників щодо якості надання освітніх послуг, виконання дошкільниками державних стандартів дошкільної освіти та визначити рівень сформованості їх життєвої компетентності згідно вимог освітньої програми та оновленого БКДО 2021 року.  Результати даного моніторингу  донесені до відома колективу на виробничій нараді при завідувачу  та висвітлені в довідці,  яка розміщена на сайті закладу. (https://dnz4.e-schools.info/)

  Аналізуючи планування освітньої роботи з дітьми можна сказати, що у всіх вікових групах вихователі використовують блочно – тематичний принцип. Планування освітньої роботи з вихованцями здійснювалося за освітніми  лініями розвитку Базового компоненту  дошкільної освіти.   Слід відмітити, що вихователі у своїй роботі  надають перевагу інтегрованим, комплексним заняттям, ураховуючи вік дітей, більшість занять проходили в цікавій ігровій формі, що сприяло  активізації уваги дітей, підвищенню їх пізнавальної активності, згідно  з  сучасними  педагогічними  вимогами  та  з   метою  забезпечення гармонійного  та  різнобічного  розвитку  особистості  створені  розвивальні середовища: природне, ігрове, інтелектуальне, предметне, соціальне.

           З метою забезпечення поступового переходу від попереднього вікового періоду до нового, зближення умов виховання і навчання старших дошкільників і молодших школярів, у системі проводилася робота з питання наступності дошкільного закладу та ЗОШ № 5, але нажаль відповідно до вимог сьогодення, робота проводилася  не в повному обсязі. Протягом навчального року були організовані  екскурсії дітей до шкільного музею, бібліотеки,  проводилося анкетування батьків майбутніх першокласників «Готовність дитини до шкільного навчання на думку батьків» , проведена консультація для педагогів «Першокласник у школі та вдома — проблеми адаптації» створена постійна – діюча  виставка методичної літератури «Готуємося до школи», інформаційний вісник практичного психолога « До школи без проблем» 

     З огляду на існуючу загрозу психічному здоров’ю учасників освітнього процесу внаслідок збройної агресії російської федерації та оголошення в Україні воєнного стану, зросла роль психологічної служби,  яка має забезпечувати своєчасне і систематичне надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки усім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань функціонування системи освіти. Саме психологічна служба Роменського ДНЗ №4 «Малятко» була покликана навчити як дорослих, так і дітей жити в мирі із самим собою та з іншими, вступати у взаємостосунки

із світом так, щоб життя приносило задоволення.

     Практичний психолог Катерина Загурська  в своїй роботі керується наступними нормативно-правовими документами:

         Конституцією України

         Декларацією прав людини

         Конвенцією про права дитини

         Законом України «Про освіту»

         Етичнимкодексом психолога, прийнятого на І установчомуз’їздіТовариствапсихологівУкраїни 20.12.1990 р. в м. Київ.

         ЗакономУкраїни «Про загальнусереднюосвіту» (Закон України «Про дошкільнуосвіту»).

         Положеннямпропсихологічну службу системисвітиУкраїни, затверджене наказом МОНУ уновійредакціївід 23.07.2009 р. №616 та іншими установчими документами.

     Одне з провідних місць у роботі практичного психолога займають діти раннього віку. З метою збереження і зміцнення здоров’я в період адаптації до ЗДО в вересні - жовтні практичним психологом були проведені спостереження за дітьми під час занять,nпрогулянок та інших режимних моментів, тестування, опитування вихователів і анкетування батьків. За результатами цієї роботи був проведений психолого - педагогічний консиліум «Адаптація дітей раннього віку до дошкільного закладу».

     З метою кращої адаптації до ЗДО з дітьми раннього віку проведені заняття за програмою Кравцової Л.В. «Малюки». Проведені заняття дали змогу полегшити адаптаційний період, зняти емоційну напругу та сприяли формуванню довірливих стосунків між дітьми та з вихователями.

     Вся робота по полегшенню адаптаційного періоду дітей до умов ДНЗ проводилась в тісній співпраці з батьками. З метою підтримки, надання інформації про розвиток дітей і вироблення спільних планів по взаємодії були сплановані та проведені консультації,  розроблені пам’ятки та рекомендації по полегшенню адаптаційного періоду: «Причини дезадаптації дітей до умов ДНЗ»; «Як допомогти дитині звикнути до дитячого садка».

     З дітьми молодшої групи проводились заняття за програмою О.Калемі «Світ навколо нас», завданнями якої було зняття психомоторного напруження, забезпечення емоційного комфорту, розвиток сенсорних процесів, формування навичок спілкування та взаємодії. В результаті проведених занять було досягнуто налагодження позитивного емоційного контакту між дітьми, підвищення рівня розвитку сенсорних процесів, творчого потенціалу та соціальних навичок.

     З дітьми середньої групи було проведено цикл занять за програмою Дмитрюк О.С. «Місток дружби». По завершенню роботи за даною програмою у дітей спостерігалось підвищення самооцінки, зміцнення впевненості в собі, поліпшення міжособистісних стосунків в дитячому колективі, розвиток емоційної сфери.

     З метою формування психологічної готовності дітей до навчання в школі з дітьми старшого дошкільного віку протягом листопада – січня проводились заняття за програмою «Крок за кроком» Андроник А.В. Після проведення всього циклу занять у дітей значно підвищився рівень самооцінки, сформувалось вміння налагоджувати взаємовідносини з однолітками, покращився рівень розвитку пізнавальних процесів (мовлення, пам'яті, сприймання, мислення, уяви, уваги). Також сформувалось позитивне ставлення до вступу в школу та «внутрішня позиція школяра».

     Згідно річного плану роботи практичного психолога у квітні була проведена діагностика готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі. Для цього було використано Комплекс діагностичних завдань «Чарівні перетворення». У дослідження взяли участь діти двох груп «Сонечко» і «Ромашка». Після обробки результатів було виявлено, що в групі «Ромашка» у 75% дітей готовність до навчання в школі достатньо сформована, у 25% - сформована повною мірою.

     У групі «Сонечко» дослідження показало наступні результати : у 66.7% дітей готовність до навчання в школі сформована на достатньому рівні, у 25% сформована повною мірою і у 8.3% знаходиться на стадії формування.

Тиждень протидії булінгу

     Протягом року в ДНЗ проводились тематичні тижні та акції, а саме: «Тиждень протидії булінгу»,  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», «Тиждень толерантності», «Тиждень психології».

     З батьками та вихователями проводились як групові, так і індивідуальні консультації з наступних тем:

-           «Криза трьох років.Як реагувати і поводити себе, щоб не нашкодити дитині»;

-           «Як зняти психологічну напругу і заспокоїти дитину»;

-           «Дитина 4-го року життя: психологічний портрет»;

-           «Вплив сімейного виховання на емоційний розвиток дитини»;

-           «Про що може розповісти дитячий малюнок»;

-           «Методи покарання дітей: чи потрібно і як?»;

-           «Психологічний портрет дитини 5-го року життя»;

-           «Як подолати батьківські страхи перед школою»;

-           «Поради батькам майбутніх першокласників»;

-           «Психологічні особливості дітей, які пережили психологічну травму»;

-           «Способи зняття психічного напруження у дітей»;

-           «Як говорити з дітьми про війну»;

-           «Як полегшити тривожний стан: дієві засоби» та ін.

      Таким чином діяльність практичного психолога протягом 2023-2024 н.р. була спрямована на допомогу і психологічний супровід всіх учасників освітнього процесу. Це сприяло поліпшенню психоемоційного стану, зменшенню рівня тривожності, а також покращенню взаємовідносин в дитячих та дорослому колективах.

Необхідно відмітити ефективні фізкультурно-оздоровчі заходи для дітей, проведені інструктором з фізкультури Некроєнко Є.В. спільно з педагогами. Результатом проведення повсякденної роботи інструктора з фізкультури: ранкової гімнастики, занять, дозвіль інших форм роботи в умовах воєнного стану – є формування рухової та здоров’язбережувальної компетентності, задоволення природної потреби у руховій активності, що забезпечує оптимальний рівень фізичної працездатності, засвоєння та використання елементарних знань у галузі фізичної культури, сформованість умінь і навичок для вирішення рухових завдань у різних життєвих ситуаціях.

Євгенія Василівна широко запроваджує різноманітні інноваційні методики роботи з дітьми в укритті-«Дихальна гімнастика» С.Ройз, ігри малої рухливості, цікаві рухнки під музичний супровід.

На виконання наказу завідувача  по ЗДО «Про медико-педагогічний контроль на заняттях з фізкультури у закладі дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році» було здійснено в усіх переддошкільних групах медико-педагогічний контроль на заняттях з фізкультури – систему педагогічних і медичних спостережень, аналіз ефективності використання засобів і методів фізичного виховання, визначення шляхів поліпшення здоров’я та фізичного розвитку дошкільників.

Медико-педагогічний контроль (МПК) на заняттях з фізкультури здійснювали: вихователь-методист  Олена Плахтій та сестра медична старша  Гриб Олена  у жовтні 2023 року та у травні 2024 року.

Метою МПК було – визначити результат педагогічного впливу на фізичний розвиток дітей та його відповідність запланованим результатам, сприяти оптимізації рухової активності, забезпечити ефективне розв’язання завдань фізичного розвитку та оздоровлення дітей, тісну співпрацю інструкторів з фізкультури, вихователів та медичного персоналу. 

Аналізуючи результати фізкультурно-оздоровчої роботи можна зробити висновок, що систематична робота з  дітьми, шляхом збагачення спектру оздоровчих заходів та підвищення рухової активності упродовж навчального року була досить ефективною. Основні фізкультурно-оздоровчі заходи висвітлювалися за допомогою фото-та відео матеріалів  у вайбер-групах батьків, на сайті нашого закладу та на сторінці у фейсбуці.

                  Реалізацію здоров'язберігаючих  завдання разом з вихователями, інструктором з фізичного виховання  здійснює сестра медична старша. Медичний кабінет обладнаний необхідними меблями, забезпечений медичними препаратами.  В закладі створені належні умови для проведення медико-профілактичних і оздоровчих заходів. План медико-профілактичної роботи включений до плану роботи закладу дошкільної освіти.У своїй діяльності керується чинним законодавством та нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки. Медичною сестрою  здійснювався постійний контроль за станом здоров’я дітей. На основі медичних даних проводився аналіз стану здоров’я вихованців та  здійснювався розподіл дітей на медичні групи для  фізкультурних  занять і загартування, дані вносилися до листків здоров’я на кожну вікову групу. У закладі дотримувались максимального перебування дітей на свіжому повітрі, починаючи з ранкового прийому. Медсестрою здійснювався контроль за виконанням протиепідемічних заходів персоналом, дотриманням особистої гігієни, використанням спецодягу за призначенням, зміною постільної білизни за графіком, контроль за маркуванням прибирального інвентарю та його використанням, за організацією питного режиму у групах та ін.

Медичною сестрою  ЗДО  проводились антропометричні виміри дітей дітей згідно термінів та результати надавались вихователям і батькам.

Постійно проводився у закладі облік та аналіз захворюваності дітей на підставі довідок із висновками сімейних лікарів. Результати аналізу захворюваності заслуховувалися на виробничих нарадах.  З вересня 2023 року по травень 2024  року  кількість захворювань серед дітей становить 85  випадки :  73 -випадків ГРВІ та 12- інші захворюваггя. В середньому захворюваність складала 9 випадків на місяць.

З працівниками закладу згідно плану проводились заняття  та консультації  на тему :

- «Новий порядок організації харчування та нові норми харчування»

- «Гігієнічне навчання  дошкільників у  ЗДО»

- «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням корона вірусної хвороби».

У закладі дошкільної освіти створено умови для якісного та безпечного харчування здобувачів дошкільної освіти. При організації харчування вихованців закладу здійснювався соціальний захист пільгових категорій дітей.  

Режим харчування затверджений керівником закладу і оприлюднений в інформаційному куточку. В інформаційному куточку  наявне денне меню із зазначенням виходу кожної страви, завірено керівником і медичним працівником закладу. Поруч з вікном видачі їжі з харчоблоку розміщений графік видачі їжі, який завірений керівником закладу. Перед харчоблоком, у групах наявні таблиці, в яких визначається об'єм порції, що мають отримати діти кожної з вікової групи. Час видачі готових страв з харчоблоку  збігається з графіком видачі їжі та режимами дня груп. Забезпечено питний режим (кожна дитина за потреби отримує кип’ячену або фасовану воду в індивідуальній чашці)

        Приміщення харчоблоку, комора оснащені необхідним обладнанням, меблями, посудом, інвентарем. Не використовується пластмасовий посуд багаторазового використання, пощерблений посуд та емальований з пошкодженою емаллю. Кількість столового посуду у групі відповідає кількості дітей за списком.

Працівники  груп  у  чистому санітарному  одязі  (халат,  фартух,   хустка), доставляють їжу у групи лише у промаркованих, закритих кришками відрах і каструлях.

Створено умови для формування культурно-гігієнічних навичок здобувачів дошкільної освіти. За дитиною закріплено постійне місце за столом, розмір стола та стільця відповідає до зросту дитини. Перед кожним прийомом  їжі стіл сервірують згідно з меню.

У закладі дошкільної освіти забезпечується медичне обслуговування дітей, у разі потреби надається невідкладна домедична допомога. Функціонує   медичний кабінет, у якому наявне обладнання та вироби медичного призначення для надання невідкладної медичної допомоги, є достатньо лікарських засобів.

У закладі проводилися заходи щодо дотримання протиепідемічного режиму. Наявний ізолятор, розміщений на першому поверсі. У разі виявлення ознак інфекційної хвороби у дитини, її ізолюють від здорових дітей. У закладі освіти (в окремих групах) проводилися, при потребі, обмежувальні протиепідемічні заходи: вимірювання температури дітей 2 рази на день, щоденна дезінфекція приміщень. В інформаційних куточках груп наявна інформація про інфекційні захворювання дітей дошкільного віку.

Проводиться санітарно-просвітницька робота з усіма учасниками  освітнього процесу з БЖД та здорового способу життя в реаліях сьогодення.  В інформаційних куточках висвітлено питання щодо:-безпеки дітей та дорослих на випадок надзвичайної ситуації;

  • раціонального харчування здобувачів дошкільної освіти;
  • загартування та здорового способу життя;
  • оздоровчо-фізкультурних заходів.

У  Роменському ДНЗ (ясла-садок) №4 «Малятко»  з 01 січня 2024 року встановлена грошова норма вартості харчування одного дня на 1 дитину:

- для дітей раннього  віку (від 1 до 4 років) - 58.00 грн. ( при трьохразовому харчуванні)

- для дітей передшкільного віку (від 4 до 6 років) – 64.00 грн. ( при трьохразовому харчуванні)

Батьківська плата за харчування встановлена у розмірі 60% від вартості харчування: 

  • для дітей раннього  віку (від 1 до 4 років) – 34.80 грн.
  • для дітей передшкільного віку (від 4 до 6 років) – 38.60 грн.

При організації харчування вихованців закладу здійснювався соціальний захист пільгових категорій дітей.  

Категорії дітей

К-сть

дітей

Вид допомоги

Діти, позбавлені батьківського піклування

0

Звільнення від плати за харчування. Соціально-психологічний супровід

Діти з інвалідністю

0

Звільнення від плати за харчування. Здійснюється корекція фізичного та/або розумового розвитку

Діти з малозабезпечених сімей

3

Звільнення від плати за харчування.

Діти з багатодітних сімей (3-є і більше дітей)

10

Зменшена плата за харчування на 50%

Діти з сімей, члени яких є учасниками зони військових дій ООС, мобілізованих до ЗСУ.

21

Звільнення від плати за харчування

Внутрішньо переміщені особи

8

Звільнення від плати за харчування

             

  З вересня  2023 року  Роменський ДНЗ №4 «Малятко » працює  в  змішаному  форматі.  Згідно договору з Роменською ЗОШ № 5 ЗДО орендує  найпростіше ПРУ, яке розташоване в підвальному приміщенні  ЗОШ №5 і вміщує 80 чоловік.  Укриття  відповідає вимогам ДСНС щодо облаштування «найпростішого укриття»:

  • розташоване у складі основної будівлі закладу;
  • стіни, стеля виготовлені з бетонних блоків, плит та цегли;
  • будівля заглиблена у землю, не має великих отворів;
  • забезпечене електроживленням, штучним освітленням, системою водопроводу;
  • забезпечене двома евакуаційними виходами;
  • входи облаштовані посиленими металічними дверима;
  • приміщення мають примусову вентиляцію;
  • в укритті забезпечується задовільний санітарний та протипожежний стан;
  • всі вихованці і працівники забезпечені в укритті ватно-марлевими повязками;
  • укриття забезпечене питною водою;
  • створений запас їжі ;
  • наявні альтернативні засоби освітлення;
  • проведений телефонний зв’язок та Інтернет;
  • забезпечене засобами надання домедичної допомоги.

Облаштовуючи внутрішній простір приміщень укриття, адміністрація та колектив закладу подбали про безпечність, комфортність та розміщення необхідного обладнання для організації освітнього процесу, врахували методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану. Провели в укритті зонування на гамірні та тихі зони, облаштували розвивальні осередки за інтересами:

  • етнографічний (національний/українознавства);
  • куточок творчості - СХД;
  • пізнавальний (логіко-математичний);
  • книжковий (куточок казки);
  • безпеки (вуличний рух, пожежна безпека);
  • сенсорно-пізнавальний;
  • сюжетно-рольових ігор (школа, сім’я, магазин, лікарня);
  • будівельно-конструктивних ігор;
  • музично-театральний;
  • спортивний;

В укритті  ЗДО створений сучасний універсальний дизайн, що робить його доступним, безпечним, розвивальним, орієнтованим на особистісний розвиток дитини дошкільного віку.

Упродовж 2023/2024 навчального року у закладі проводилася систематична робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності, цивільного захисту:

- ретельно опрацьовується нормативно-правова база щодо діяльності ЗДО в умовах воєнного стану;

- здійснює роботу служба охорони праці, призначені відповідальні;

- розроблені, затверджені та обліковані інструкції з охорони праці;

- щороку визначається готовність закладу до нового навчального року, осінньо-зимового періоду;

- організовано проходять медичні огляди працівників;

- розроблені та поетапно виконуються комплексні плани-заходи з охорони праці, цивільного захисту та пожежної безпеки;

- оновлені відповідно до сучасних реалій посадові інструкції для педагогічних працівників та інших служб з комплексом завдань з охорони праці та безпеки життєдіяльності, цивільного захисту в умовах правового режиму воєнного стану.

Охорона та зміцнення здоров’я дітей, формування звички до здорового способу житття, цивільний захист були і залишаються актуальними та першочерговими завданнями дошкільного закладу. До колективу закладу доведені чіткі інструкції щодо реагування на небезпечні ситуації, загрози, план евакуації, пповедені всі необхідні інструкції. Особлива увага приділялася впровадженню чітких алгоритмів дій у разі небезпеки, організації безпечного освітнього простору у закладі, обладнанню укриттів відповідно до вимог і рекомендацій ДСНС та комфортного перебування в укриттях учасників освітнього процесу.

            Відповідно до річного плану роботи упродовж року з працівниками закладу проводились інструктажі та здійснювався контроль за дотриманням правил  ТБ, ОП, за виконанням правил внутрішнього розпорядку, трудової дисципліни за встановленим графіком. Щомісячно проводились заняття з обслуговуючим персоналом; виробничі наради, загальні збори.

Упродовж 2023/2024 навчального року зміцнювалася матеріально-технічне забезпечення ,  відповідно вимогам санітарного законодавства та в ході підготовки до нового навчального року за рахунок  благодійних внесків батьків, спонсорської допомоги, місцевого бюджету  було зроблено ряд заходів , спрямованих на поліпшення умов  закладу.

Витрати на ремонт  батьківських та спонсорських коштів.

1. Фарба блакитна (2,8 кг) пральня – 260,00

2. Розчинник (5 л) – 330,00

3. Колор (2 шт) розфарбовування стін укриття – 100,00

4. Розчинник (1 шт) – 75,00

5. Колор (5 шт) розфарбовування стін укриття – 250,00

6. Фарба біла (2,8 кг) двері у музичний зал, кабінети – 287,00

7. Фарба біла (2,8 кг) гр.. «Вінні-Пух» – 287,00

8. Розчинник (2 шт) – 150,00

9. Розчинник (Уайт спіріт) – 74,00

10. Засіб для чищення килимів «Парус» (1 шт) муз. зал – 7,00

11. Змазка для редуктора універсальна – 70,00

12. Фарба біла (2,8 кг) харчоблок – 300,00

13. Шайби для ремонту воріт (5 шт) – 10,00

 14. Фарба водоемульсійна для фарбування стель гр.. кімнат (10 л) – 450,00

15. Розчинник (5 л) – 330,00

16. Стрічка для обклеювання вікон (кабінети, пральня) (3 шт) – 60,00

17. Крейда (1 пакет) – 27,00

18. Фарба помаранчева (2,8 кг) ігрові майданчики – 309,00

19. Розчинник (5 л) – 275,00

20. Шпаклівка для вікон (групові кімнати) (2 шт) – 70,00

21. Бордюр для шпалер (гр.. кімната «Лісова казка») – 26,00

22. Фарба фіолетова (2,8 кг) ігрові майданчики – 338,00

23. Фарба салатова (2,8 кг) ігрові майданчики – 305,00

24. Фарба лавандова (2,8 кг) для фарбування сходів – 309,00

25. Фарба бірюзова (2,8 кг) ігрові майданчики – 305,00

26. Шпаклівка фінішна (5 кг) – 70,00

27. Фарба водоемульсійна для фарбування стелі гр.. кімнати та харчоблок – 598,000

28. Клей для шпалер (1 п) – 55,00

29. Наждачний папір (1,75 м) – 71,75

30. Шпаклівка для вікон – 35,00

31. Грунтовка – 103,00

32. АВЗ – 45,00

33. Крейда (1 п) – 27,00

34. Фарба біла (2,8 кг) для фарбування харчоблоку – 300,00

35. Фарба фіолетова (2,8 кг) для фарбування харчоблоку – 340,00

36. Розчинник (харчоблок) – 75,00

37. Свердло по бетону (1 шт) для ремонту комори – 29,00

38. Дюбель з шурупом (100 шт) для ремонту комори – 130,00

39. ДВП (1,22*2,44*2,5 – 5 листів) для ремонту комори – 1200,00 

40. Капсули для прання гардино-тюлевого полотна – 120,00

41. Колор (3 шт) для фарбування стін у холах – 150,00

42. Лотки для харчоблоку, укриття та медичного кабінету – 718,00

43. Поріжки 1,8 м. (5 шт.)  гр.. «Вінні-Пух» – 650,00

44. Гігрометр (для укриття) 1 шт. – 319,00

 ВСЬОГО     -          10039,75 грн.

ВИТРАТИ НА РЕМОНТ З МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ

1.Фарба -                                                            9438 грн.

2.Вапно -                                                           900 грн.

3. Цемент для відмостки фундаменту -          400,00 грн.

4. Єврорубероїд  -                                             1800 грн.

______________________________________________________________________         

ВСЬОГО    –               12538 грн.

Зазначені господарські роботи значно  покращили матеріальне  становище в закладі, але , нажаль залишаються невирішеними  першочергові проблеми адміністративно-господарського спрямування на які потрібно великі фінансові затрати:

  • Заміна фекального насосу;
  • Капітальний ремонт пральні.
  •  Заміна вхідних дверей  до харчоблоку та до груп № 1; 2.
  • Встановлення пожежної сигналізації;
  • Відділення приміщення  електрощитової пожежними перешкодами;
  • Заміна 16 вікон на енергозберігаючі;
  • Капітальний ремонт музично-фізкультурної зали.

Педагоги закладу протягом року  активно співпрацювали з батьками, вчасно відгукувались на їхні запити, залучали членів сімей до освітнього процесу групи та життя  закладу. Вихователями кожної групи створено Viber-чати для спілкування з батьками, де педагоги мали прямий зв’язок у спілкуванні та вирішенні нагальних потреб. У створені групи  щоденно викладалися презентації, рекомендації, завдання для дітей, моніторився стан здоров’я вихованців, нагадувалися правила збереження здоров’я. Також для батьків у Viber-чатах було розміщено перелік дитячих сайтів. Використовувались інші засоби комунікації, зокрема: Facebook, Messenger, Електронна пошта. Для онлайн-спілкування в спільноті Facebook створена група, де педагоги щоденно розміщують цікаві, змістовні заняття, практичні поради по організації виховання та навчання дошкільнят, матеріали по організації спостережень, ігрової та трудової діяльності; проводять консультативно-просвітницьку роботу; надають різноманітні поради, рекомендації, консультації по роботі з дітьми вдома. Вихователі постійно мотивують батьків, підтримують зворотній зв’язок з ними. Результатом такої  діяльності  встановлення міцних емоційно – позитивних доброзичливих стосунків з родинами,  також проводилась активна робота батьківськогї ради  по зміцненню матеріально-технічної  бази.  Крім цього батьки стали активними учасниками  виставки «Весела картоплинка», «Ялинка своїми руками», «Зимові фантазії».  Всі вікові групи презентували поробки з природнього і покидькового матеріалів.     

        Провівши детальний аналіз діяльності  Роменського ДНЗ №4 «Малятко» за 2023/2024 навчальний рік та оцінивши усі сильні і слабкі сторони у роботі колективу в умовах воєнного стану в Україні, у наступному 2024/2025 навчальному році адміністрація та колектив закладу спрямує свою діяльність на дотримання вимог організації освітніх і управлінських процесів закладу та внутрішньої системи забезпечення якості освіти за напрямом оцінювання «Фахова діяльність педагогічних працівників» із визначенням річних завдань на майбутній період:

ЗАВДАННЯ  ОСВІТНЬОЇ РОБОТИ

  РОМЕНСЬКОГО ДНЗ (ЯСЕЛ-САДКА) №4  «МАЛЯТКО»

НА 2024 \ 2025 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

1.         Формувати природничо-екологічну компетентність дошкільників з навичками, що орієнтовані на сталий розвиток

2. Оптимізувати роботу з розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного віку за допомогою інноваційних методів навчання.

3. Провести самооцінювання діяльності закладу за напрямом оцінювання «Фахова компетентність педагогічних працівників».

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.